Дамата со кученцето

Дамата со кученцето

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Еве нѐ во возбудливиот женски свет полн со таинства! Тешко се влегува во него, но тој лесно може да биде потресен од некој навидум безначаен и случаен настан што го менува од корен. Новата љубов влетува во животот како ураган, малата болка занемарувана со години се надвисува како фантом, љубовникот на саканата жена доаѓа да нѐ потсети дека ништо не е вечно... Ние сме само мали беспомошни играчки во рацете на судбината. Можеме ли да се избориме за својата среќа?

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2013
Страници 112
Автор Антон Павлович Чехов
ISBN 978-608-201-206-3
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x