Дали е обичен ден или роденден

Дали е обичен ден или роденден

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

СО СТЕЛА И САНИ СЕКОЈ ДЕН Е ВЕСЕЛ КАКО ДА Е РОДЕНДЕН.

Но Стела го слави својот само еднаш во годината. Таа направи најубави покани, но со датумот настана збрка – а драг гостин никогаш не се брка. И така на роденденската забава подранија мечката, стоногалките, жабата, пингвините...

Како настана оваа грешка и како Стела со тоа се справи – видете во оваа сликовница, таму забава се прави!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Страници 44
Издавачка куќа Три
Автор Бистра Георгиева
ISBN 9786084892700
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x