Црвениот симбол на храброста

Црвениот симбол на храброста

Цена: 200 ден.

Опис на книгата

Енергична, машка книга, во која главна тема е обидот на Хенри Флеминг да се докаже и покаже како одлучен војник со освојувањ ена „црвениот медал на храброста“.

Оригинален воен роман во кој се истражува созревањето, херојството, кукавичлукотипроменливиот карактер на човекот, насочувајќи се повеќе на внатрешната битка на главниот лик, отколку директно на самата војна. Прекрасен опис на борбенио тнагон.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 176
Тежина 206
Година на издавање 2012
Автор Стивен Крејн
ISBN 978-608-4507-71-0
Издавачка куќа Антолог

Книги во категоријата Класици

Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x