Црната круна

Црната круна

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

„Интересно патување преку континенти и низ времето. Илија Магденоски создава атмосфера исполнета со акции, неочекувани пресврти и повеќеслојни карактери. Преплетот на овие елементи го прави ова дело возбудливо за читање, отворајќи интересни моменти од македонската историја. Служејќи се со едноставен, непретенциозен стилски израз, Магденоски создал дело што е уште попримамливо за широка читачка публика од ‘Пустинската змија од Гиза’.“ - Лабина Митевска

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Страници 208
Тежина 240
Автор Илија Магденоски
ISBN 978-608-243-455-1
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x