Црешар врз слива

Црешар врз слива

Цена: 130 ден.

Опис на книгата

Што мислите, дали може една птица наречена црешар и нејзината песна да го инспирираат авторот да напише повеќе од сто хаику-тристишја?

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 32
Година на издавање 2012
Тежина 34
ISBN 978-608-4507-32-1
Издавачка куќа Антолог
Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски

Александар Кујунџиски (1 октомври 1946, Пехчево) — македонски самостоен уметник, писател и издавач, хуморист и сатиричар.

Повеќе за Александар Кујунџиски
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x