Чувари на општото добро

Чувари на општото добро

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Чувари на општото добро“ (2010) ги тематизира последната декада пред падот на комунистичкиот режим во Чехословачка (1989), како и деведесеттите години – време на транзиција – од призмата на едно нефункционално семејство.

Детали за продуктот

Корица Мека
Тежина 169
Страници 160
Година на издавање 2014
Автор Петра Хулова
ISBN 978-608-243-039-3
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x