Чудовиштето доаѓа

Чудовиштето доаѓа

Цена: 279 ден.

Опис на книгата

Чудовиштето доаѓа во времето на необичните суштества неколку минути по полноќ. Но Конор воопшто не се плаши од она што се појавува пред неговата куќа. Тој го очекува чудовиштето од своите кошмари преполни со темнина и ветар она кое го измачува речиси секоја ноќ. Чудовиштето што доаѓа кај него е древно диво чудесно тоа знае да раскажува приказни и од Конор го бара најопасното – ја бара вистината. Истовремено мрачен и длабоко човечки роман за загубата семејството тагата и созревањето роман за реалните и имагинарните чудовишта со кои се соочуваме сите ние – и децата и возрасните. Токму поради тоа во овој роман наменет за младите читатели еднакво ќе уживаат и сите кои некогаш биле млади.

„Моќна модерна бајка за надежта и тагата, која ќе ги трогне читателите со својата емотивност и едноставност.“

„Чудовиштето доаѓа е ремек-дело во современата литература. Роман кој ќе ги научи младите читатели дека умешноста на книжевноста се состои во тоа да се преплетуваат солзите и насмевките.“

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2016
Издавачка куќа Три
Автор Патрик Нес
ISBN 978-608-230-477-9
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x