Чуда и идолопоклонство

Чуда и идолопоклонство

Распродадено

Опис на книгата

Кратките и радикални есеи на Волтер за филозофските идеи од ангели до идолопоклонство, од чуда до злоба, даваат иронични забелешки за човечките верувања и ги исмеваат лицемерието и екстремната побожност.Тој им се обраќа на пријателите и им вели да делуваат со разум и да ги препознаат лагите со кои ги хранат нивните владетели. Задолжително четиво за инспирација за сите мислители насекаде!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2017
Страници 148
Издавачка куќа Ѓурѓа
Автор Волтер Франсоа
ISBN 978-608-201-334-3
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x