Човек што плаче од смеење

Човек што плаче од смеење

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

Октав Паранго во 90-тите работи како копирајтер, во 2000 е моден агент, а во 2010 година открива нова професија.

Човек што плаче од смеење е заокружување на трилогијата на Октав Паранго за современите отуѓувања. Суров и смешен, циничен и искрен, со духовити забелешки за човековиот живот и актуелниот миг, овој роман изобилува со емоции и очајни исповеди. Користејќи го своето алтер его, Фредерик Бегбеде пишува памфлет против недостатоците на западното општество, особено во медиумите.

За жал, сѐ е точно во оваа смешна и очајна сатира!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Издавачка куќа Три
Автор Фредерик Бегбеде
ISBN 9786082307121
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x