Четири спогодби

Четири спогодби

Цена: 230 ден.

Опис на книгата

Треба да применувате само четири реченици за да го промените темелно својот живот.Беспрекорно користете го својот зборНишто не сфаќајте личноНе правете претпоставкиСекогаш направете сè што можете.

Овие едноставни сентенци, и мудроста која се крие зад нив, ќе ви отворат нови хоризонти, ќе ве наоружаат со храброст и самопочит, ќе ве научат засекогаш да се ослободите од срамот, каењето и (само)презирот.

Ова е книга со каква што човекот од западната цивилизација не се среќава често. Нејзината благост, која потсетува на изворните учења на Исус и на Буда, е облагородена со длабоката мудрост на стариот индијански народ - Толтеци, коишто според легендите, не изумреле. Само ги нашле повисоките сфери на духот. Прочитајте ја, размислете и ќе склучите спогодба сами со себе, на големо задоволство на сопствената душа.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2011
Издавачка куќа Три
Автор Дон Мигел Руис
ISBN 9786082306940

Книги во категоријата Религија

Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x