Чекајќи го ангелот / Waiting for the Angel

Чекајќи го ангелот / Waiting for the Angel

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Двојазично издание (македонски-англиски) на првата поетска збирка на македонскиот поет Милчо Мисоски, првпат објавена во 1991 година.

„Чекајќи го ангелот“ во 1991 година на конкурсот на Книжевната младина на Македонија своевремено е прогласена за најдобра поетска книга од млад автор.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2019
Страници 70
Тежина 84
Автор Милчо Мисоски
ISBN 978-608-243-352-3
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x