Биди мудар и научи да сакаш

Биди мудар и научи да сакаш

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

365 медитации за 365 нови раѓања. Совладувањето на самиот себе носи голема моќ, преобразувањето на самиот себе носи голема радост. Нагорната патека ни е секогаш достапна. Тој пат е владеењето со самиот себе, затоа што умот се облекува во облека која самите ќе му ја направите. А мудрите ги прочистуваат своите мисли. Еден променет ментален став ги менува карактерот, навиките, животот. Направете главен предмет на вашето размислување да биде совршеноста. Преку мудроста пронајдете ја радоста

Детали за продуктот

Корица Тврда
Страници 188
Автор Џејмс Ален
Издавачка куќа Ѓурѓа
Година на издавање 2022
ISBN 978-608-201-479-1
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x