Без оправдувања

Без оправдувања

Цена: 380 ден.

Опис на книгата

За да бидете успешни не е потребно да сте родени под среќна ѕвезда да бидете богати да имате идеални познанства и врски или специјални таленти. Единствено што ви е потребно е само- дисциплината. За жал повеќето луѓе или се движат по линија на помал отпор и/или сакаат моментално задоволство - не земајќи ги предвид долгорочните последици од сегашните акции.

Без оправдувања! покажува како да успеете на три главни полиња во вашиот живот:1. Вашите лични цели2. Вашите работни и финансиски цели. 3. Вашата севкупна среќа

Наместо да им завидувате на другите и да копнеете по животот што го имаат избраните „среќници“, престанете да наоѓате изговори и прочитајте ја оваа книга!Брајан Трејси е најпознатиот светски гуру за мотивација и продажба. Тој е претседател на Брајан Трејси интернешенал, компанија специјализирана за обука и развој на поединци и организации. Мисијата на Брајан Трејси е да ви помогне да ги достигнете личните и професионални цели побрзо и полесно одошто сте замислувале. Неговите говори и семинари за лидерство, продажба, мотивација, цели, стратегии и креативност ги слушале повеќе од 5 милиони луѓе и 10.000 компании во преку 50 земји ширум светот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2011
Страници 254
Издавачка куќа Три
Автор Брајан Трејси
ISBN 9786084569084
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x