Бедни луѓе

Бедни луѓе

Распродадено

Опис на книгата

Приказна за топлата човечка љубов што ги надминува границите на секоја несреќа. За љубовта што го тера човек да ги потроши и последните пари за да купи цвеќе и да израдува некого, да го подели со некого единственото парче леб и да се лиши од најнеопходното за да помогне некому. Најпосле, не е богат оној кој многу има, туку оној кому малку му треба, оној кој им се радува на малите работи и кој кога дава нешто, го дава од срце.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 144
Година на издавање 2015
Автор Фјодор М. Достоевски
ISBN 9989-112-27-4
Издавачка куќа Ѓурѓа
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x