Автобиографија

Автобиографија

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Низ овој труд се провлекуваат две теми, и тоа: животната судбина на Фројд и историјата на психоанализата. Автобиографијата покажува како психоанализата станува негова животна содржина и ја следи оправданата претпоставка дека она што заслужува интерес се неговите односи кон науката. Во оваа книга ја изразува својата надеж дека го отворил патот кон значаен напредок на нашето сознание.

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 104
Година на издавање 2008
ISBN 9789989920776
Издавачка куќа Ѓурѓа
Сигмунд Фројд

Сигмунд Фројд

Сигмунд Фројд (Sigmund Freud) (роден 6 мај 1856 - 23 септември 1939) беше австриски невролог и основач на психоанализата, клинички метод за лекување психопатологија преку дијалог помеѓу пациент и психоаналитичар.

Повеќе за Сигмунд Фројд
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x