Асана, Пранамаја, Мудра, Бандха

Асана, Пранамаја, Мудра, Бандха

Цена: 480 ден.

Опис на книгата

Асана Пранајама Мудра Бандха е  еден од најсистематските водичи за јога на денешнината. Од нејзиното прво објавување од страна на Бихарската школа за јога во 1969 г. препечатена е седумнаесет пати и преведена на многу јазици. Ова последно преработено издание е изготвено под водство на Свами Ниранјананда Сарасвати наследникот на Свами Сатјананда Сарасвати. Тоа е најважната прирачна книга што се користи во центрите и школите за јога ширум светот како стандарден учебник за учителите и учениците.

Овој сеопфатен водич дава јасни илустрации, постапни упатства, и детали за познавањето на чакрите. Го води учителот или јогинот од наједноставните до најнапредните вежби на системот на хата јогата. Даден е и терапевтски индекс за доктори и јога-терапевти, што ги вклучува најновите информации од истражувањата во областа на јогата.

Асана, Пранајама, Мудра, Бандха е вистински водич за сите оние што трагаат по својата космичка димензија.  

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2014
Издавачка куќа Три
Автор Свами Сатјананда Сарасвати
ISBN 9789989187520
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x