Антиепитаф

Антиепитаф

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

„Како да им се пријде на овие искрени или, подобро речено, колку искрени толку халуцинантни, колку акрибични толку навидум наивни, и колку привидно танатофилични, а всушност очајно вивистични, па дури и деликатно еротички записи.“ - Сашo Гигов-Гиш

Детали за продуктот

Корица Мека
Страници 48
Година на издавање 2014
Автор Гаврило Миловановиќ
ISBN 978-608-243-010-2
Тежина 52
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x