Америка (II издание)

Америка (II издание)

Распродадено

Опис на книгата

„Америка“ е вториот роман на писателот Жарко Кујунџиски, кој читателите го споредија со делата на Зискинд, Маркес, Барико, Фелини, Монти Пајтон. И покрај стабилниот брак, Италијанецот Америка Берти решава да ги напушти жената и децата без објаснување. Колку долго и на каков начин е подготвена една жена да чека маж?

Детали за продуктот

Корица Мека
Автор Жарко Кујунџиски
Година на издавање 2010
Тежина 201
ISBN 978-608-4507-19-2
Страници 174
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x