Амелија Вампирозабовска и Варварскиот бал

Амелија Вампирозабовска и Варварскиот бал

Цена: 280 ден.

Опис на книгата

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА АМЕЛИЈА ВАМПИРОЗАБОВСКА!

 

Таа сака да си игра брканица со гоблини

и да го гушка своето милениче од тиква – Тиквичка.

Мрази кога мора да оди на здодевниот Варварски бал

организиран од мајка ѝ и татко ѝ.

Ох, и уште нешто – Амелија е вампирка.

 

Кога разгалениот принц на Ноктурнија

ќе го зароби Тиквичка,

Амелија мора да го испланира

неговото храбро спасување.

Но во Кралството на темнината

работите не се такви какви што изгледаат…

 

Придружете ѝ се на Амелија

во нејзината прва авантура.

Таа нема да ве касне!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Тежина 207
Автор Лора Елен Андерсон
ISBN 978-608-243-424-7
Страници 224
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x