Ако заспијам, разбуди ме
Ако заспијам, разбуди ме

Ако заспијам, разбуди ме

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Среќата, љубовта, болката, тагата се иницијатори за МАРИЈА КОЛЕВА НЕШИЌ пишувањето на оваа книга, која е лесночитлива и многу јасна приказна за животот што сите ние секојдневно го живееме. Кратки и малку подолги мотивациски раскази за тебе, за мене, за сите. Нема ликови и настани, има емоции и сеќавања, некои од нив се доживеани, а некои измислени. Некако длабоко во себе книгата е заслуга на мојата баба и на мојот дедо, врската што постоеше помеѓу нив во нашиот свет се вика љубов, тие како едно за мене претставуваат љубов, разбирање и спокојство. Книгата е за сите луѓе што ми помогнаа да го запознаам светот.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2018
Издавачка куќа Култура
Автор Марија Колева Нешиќ
ISBN 978-9989-32-956-2
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x