Ајде да патуваме

Ајде да патуваме

Цена: 580 ден.

Опис на книгата

Едно девојче влегува во собата на едно момченце и носи со себе балон, хартија и боички. Седнува на неговиот кревет и му предложува да патуваат заедно преку нивните цртежи. Фантазијата ги води на пат меѓу тропски птици и зимски пејзажи со пингвини, меѓу шарени подводни светови и зелени густи џунгли…

Сè додека не дојде време да се вратат во стварноста.

Учествувајте и вие во оваа волшебна авантура и креирајте ја вашата приказна!

Детали за продуктот

Корица Тврда
Година на издавање 2021
Автор Линде Фас
ISBN 978-608-243-450-6
Страници 36
Тежина 523
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x