13

13

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

Книгата „13“ е скапоцена збирка од 15 раскази. Секое дело е ново изненадување. Високиот квалитет на расказите е потврден со тоа што половината се наградени на литературни конкурси, а другата половина се избрани во голем број антологии во светот и во Македонија.

Детали за продуктот

Корица Мека
Тежина 169
Автор Жарко Кујунџиски
Страници 144
Година на издавање 2010
ISBN 978-608-4507-22-2
Издавачка куќа Антолог
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x