13 минути
13 минути

13 минути

Цена: 470 ден.

Опис на книгата

Не се сеќавам како завршив во студената вода, но ова со сигурност го знам: тоа не беше несреќен случај.

Велат, чувајте ги пријателите блиску до Вас а непријателите уште поблиску, но понекогаш е тешко да препознаете непријател меѓу пријателите.

Моите пријатели ме сакаат. Сигурна сум дека е така.

Но тоа не значи дека не се обидоа да ме убијат.

13 минути е роман за една возбудлива мистерија околу еден обид за убиство, за недовербата меѓу луѓето, за стравот, за манипулацијата и за моќта на вистината. Содржина која едноставно Ве тера да ги преиспитате сите Ваши врски – и дали навистина ги познавате луѓето што Ве опкружуваат.

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2020
Издавачка куќа Култура
Автор Сара Пинбороу
ISBN 978-608-262-080-0
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x