1 облак бел и 12...(Стела и Сани)

1 облак бел и 12...(Стела и Сани)

Цена: 180 ден.

Опис на книгата

На небото има еден облак бел. Колку капки дожд може да паднат од него? Колку чадори се доволни за да не наврнат зградите? Колку капи носат кртовите кои спијат? А колку очиња се будни?

Отвори ја сликовницата и започни необично броење со Сани и Стела.

За три, два, еден...сега!

Детали за продуктот

Корица Мека
Година на издавање 2021
Издавачка куќа Три
Автор Бистра Георгиева
ISBN 9786084892540
Страници 26
Korica.mk користи колачиња за персонализација на содржините и функционалност. Со продолжување на користење на сајтот или со кликнување на “Се согласувам”, се согласувате да ги зачувуваме колачињата. Повеќе инфо
x